Барвінківська міська рада Харківської області

 

 

Головна
Історія міста
Керівництво
Графік прийому
Регламент
Депутатський корпус
Постійні комісії
Сесії ради
Регуляторна діяльність
Публічна інформація
Комісії виконкому
Розпорядження
Закупівлі за держкошти
Рішення виконкому
Конкурс з управління будинком
 

Рисунок1.emf

                                    Соціальний проект «Рука допомоги» - це твій шанс на краще життя

           Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє.

            Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну і почати нове життя в чужому, незнайомому місці.

            Саме для таких людей було створено ініціативу «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку з метою допомоги вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

            Проект передбачає повернення громадян до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них шляхом отримання  ними безвідсоткової фінансової допомоги в розмірі до 40 прожиткових мінімумів для започаткування власного бізнесу на поворотній основі, а також працевлаштування та участі у громадських або інших роботах тимчасового характеру.

            Досвід пілотного проекту стане підгрунтям для розробки нового закону. Після його прийняття новітні механізми боротьби із бідністю будуть запроваджені на всій території України на постійній основі. Це дозволить ефективно повертати до економічної активності тривалих безробітних громадян, сприятиме кращій адаптації вимушених переселенців, створенню нових робочих місць, а також посилить економічне становище міст і сіл за рахунок розвитку малого бізнесу.

            Учасниками проекту в Барвінківському районі протягом 2017 року стали 29 осіб, із них 25 осіб працевлаштовані, 4 особи брали участь в громадських роботах. З початку  поточного року подали заяву на участь у пілотному проекті 24 особи, в т.ч. 1 особа  з числа внутрішньо переміщених осіб отримала фінансову допомогу  та стала підприємцем.

     Також фінансова допомога може надаватися суб’єктам господарювання, які працевлаштують не менш як двох із числа осіб; членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб, зазначених  у пункті 2  Порядку реалізації пілотного проекту із залученням до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою КМУ від 02.12.2015 № 1154 (із змінами), або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше ніж на два роки за направленням базових центрів зайнятості.

Проект «Рука допомоги» реалізується в рамках «Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки»

Ви також можете стати учасником проекту «Рука допомоги». Якщо ви маєте статус малозабезпеченого безробітного чи внутрішньо переміщеної особи, вам достатньо звернутися із заявою до Барвінківського районного центру зайнятості за адресою м.Барвінкове, Б.Хмельницького,5, або управління соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації за адресою: м.Барвінкове, вул. вул.Освіти,17. Там ви зможете отримати необхідну консультацію та більше дізнатися про проект, який назавжди змінить ваше життя!