Новини

Адреса онлайн-аукціону системи Прозорро.Продажі

Українська універсальна біржа була створена для поліпшення економічної ситуації в Україні. Це біржа, котра входить в  системі Прозорро. Вона працює з 1997 року, і все ще залишилася в минулому, але мета цієї організації завжди була в чесних та прозорих аукціонах. Система онлайн-торгів, створена Прозорро, була впроваджена в 2016 році, і УУБ стала однією з перших товарних бірж, сертифікованих для проведення торгів.

Головним досягненням для організації УУБ є те, що у неї є доступний і відкритий тендерний механізм, який забезпечує рівну участь. Це активізує ринок і залучає більшу кількість учасників у процес торгів. Це дозволяє домогтися сформувати правильну ціну і усунути монополістів, які самостійно визначають ціну на той чи інший товар.

Куди рухається біржа УУБ?

Станом на 2021 рік Універсальна товарна біржа в Україні проводила онлайн-торги більш ніж в 20 регіонах. Є такі тендери:

 1. на українські сільськогосподарські запаси
 2. на сільськогосподарський продукт.
 3. на необроблену деревину.
 4. на джерело енергії.
 5. На вилучені товари.
 6. На продаж нерухомості.
 7. на машини і так далі.

Щоб переглянути повний список, ви можете ознайомитися з Українською універсальною біржею на її офіційному сайті.

Останні тематичні дослідження

Після відкриття ринку деревини, в 2020 році на Українській універсальній біржі було оформлено більше 16 000 угод. Ця цифра здивувала не тільки керівників товарних бірж, а й уряд в цілому.

Як організатор, так і учасник торгів можуть хотіти припинити торги. Для цього може бути кілька причин. Підготовка документів, несприятливі оцінки, очікування додаткових учасників торгів і інші ситуації. Кожна сторона, що бере участь у процедурі закупівель, буде впливати на період проведення тендера.

Закон України «Про державні закупівлі» (точніше, стаття 31) передбачає, що проведення аукціону може бути припинено на будь-якому етапі до укладення контракту з постачальником. Однак це відбувається тільки тоді, коли є причини, викладені в законі:

 1. Порушена процедура видачі повідомлення про проведення тендера.
 2. Аукціон не відповідає річного плану закупівель.
 3. Краща представлена ​​ціна перевищує суму, заплановану організаторами для закупівлі.
 4. На початку тендера число зареєстрованих учасників торгів равняется одному.

Часті причини скасування тендерного висновку Державного аудиту України можуть привести до того, що відповідальність за порушення припинення була встановлена. 

Особливості проведення електронних аукціонів з державних закупівель

Державні установи проводять електронні аукціони на закупівлю товарів, робіт і послуг, а учасники проводять тендери на укладення державних контрактів. Учасник, який запропонував найвищу ціну, вибирається автоматично самою системою. Ні ви, ні будь-якої іншої учасник не можете вплинути на це рішення. Тому електронні аукціони усувають корупційні елементи таких угод. Електронні торги засновані на наступних алгоритмах:

 1. На будь-якому веб-сайті системи Прозорро.Продажі зробити публічну ставку.
 2. Аукціон буде автоматично опубліковано на всіх електронних майданчиках, підключених до системи Прозорро.
 3. Учасники подають заявки на участь в аукціонах з державних закупівель (участь анонімно).
 4. Електронний аукціон відбудеться в вказане замовником час.
 5. В кінці аукціону учасник з найнижчою ціною буде автоматично визначено як учасник з найвигіднішою ціною.
 6. Укладається контракт з переможцем.

Ставки до порогового значення і вище порогового значення розрізняються за їх значенням. Перший не перевищує 20 мільйонів гривень за товари і послуги, а другий – 150 мільйона гривен за робочу силу. Придбання, що перевищують ці суми, називаються придбаннями, що перевищують граничне значення. Різниця між цими 2 видами аукціонів полягає в тому, що положення переліку документів і процедур Закону України «Про державні закупівлі списків» не поширюються на подпороговое значення для встановлення зусиль. Однак такі закупівлі можуть регулюватися нормативними положеннями і рішеннями місцевих органів влади.

Публічні компанії і організації можуть безкоштовно подавати заявки на участь в електронних аукціонах з державних закупівель. Однак у випадку з підрядником існує плата, яка носить лише символічний характер. Для ставок до 20 000 гривен оплата складе більше 17 000 гривен. На сайті УУБ ви знайдете більше інформації https://sale.uub.com.ua/ru/news/sirnykovyj-kryazh-prodajetqsya-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale

Важливі рекомендації щодо участі в аукціонах з державних закупівель

Загальні правила проведення прилюдних торгів та подання тендерних заявок полягають в наступному:

 1. Усі транзакції обробляються на основі київського часу.
 2. Стандартне використання системи Prozorro означає, що учасники знайомі з алгоритмом і згодні з ним.
 3. Учасники створюють інформацію, щоб тримати свою компанію в курсі того, як зберігати конфіденційність своїх логінів і паролів на сайтах державних закупівель.