Новини

Аукціони земель на Україні: терміни і правила проведення

З 1 липня Україна вже буде проводити свої перші офіційні земельні торги. Зараз вже здійснюється така практика, але з обмежувальними вимогами і тільки для фізичних осіб. Обмеження передбачають дії не більше ніж 100 гектар землі на одного власника.

На Україні довгий час був присутній мораторій, тому офіційні торги – це величезна сенсація для всіх українських власників земельних територій.

Україна завдяки торгів хоче збільшити і стабілізувати показники економіки країни. Саме 31 березня 2020 року в державній Раді України був підписаний Законопроект щодо реалізації оборотів сільськогосподарських територій. У Законопроекті відзначаються моменти щодо здійснення правомірних дій з особистими сільськогосподарськими земельними територіями, якими є продаж, заставу в банк або здача в оренду. Тепер кожен власник зможе у вільній формі розпоряджатися своїм земельним майном або паями. На сайті Держгеокадастру вже присутні афіші по початку реалізації торгів земельними територіями.

Повноцінні земельні торги в Україні

Завдяки повноцінним аукціонам сільськогосподарськими територіями українська влада зможе запобігти всякого роду нелегальні дії з територіями в аграрному секторі України. Земельний мораторій скасовано, на його місце прийшли офіційні земельні аукціони. Офіційною майданчиком проведення аукціонів є система Прозорро.Продажі, тому всі дії учасників будуть нести чесність і відкритість. Також всі процеси матимуть законні підстави і прозорість, які будуть оформлятися через платформу Держгеокадастру і нести повну публічність всіх угод – купівлі і оренди територій.

Крім того тіньовий ринок України становить 60-90 млрд. грн. Тому українська влада завдяки електронній формі проведення земельних аукціонів зможуть знизити показник тіньової політики, за прикладом багатьох країн, які змогли ввести електронні торги і знизили показники тіньового ринку на території своєї держави. Україна зможе усунути корупційні дії з сільськогосподарськими територіями, до того ж протистояти рейдерським захопленням земель і протиправних незаконних дій з боку третіх організацій або фізичних і юридичних осіб.

В даний час на Українській універсальній біржі https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/ будь-який бажаючий може ознайомитися з об’єктами не тільки земельними. Зараз там присутні автомобілі, нерухомість, вагони і необроблена деревина.