Новини

Переваги участі в електронних торгах

Одне з актуальних питань, що стосується проведення державних закупівель та аукціонів – це доцільність участі в подібних процедурах в електронному форматі. Досить часто, компанії, юридичні та фізичні особи цікавляться тим, наскільки актуальним є електронний формат проведення торгів та різних закупівель.

Якщо брати до уваги статистичні дані, то за останні 5 років саме електронні торги стали найбільш популярними з кожним днем ця статистика стає ще більш очевидною.

Ви можете перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/prodazh-zemelqnyh-dilyanok-z-aukcionu-na-prozorro-prodazhi та більш детально ознайомитися з прикладом справжнього лоту, що дасть можливість зрозуміти, за яким принципом проходять електронні торги і на що потрібно обов’язково звертати свою увагу.

Що стосується переваг саме електронних торгів, то тут можна взяти до уваги відразу декілька важливих моментів:

  • Прозорість – користуючись одним з акредитованих електронних майданчиків. ви маєте можливість активно користуватися базами даних організацій та слідкувати за всіма етапами проведення процедури. Більш того, ви можете швидко знайти інформацію про конкурентів, провести аналітичні процедури й будь-які інші процеси;
  • Простота – це стосується як самої участі в торгах, що не потребує від підприємця ніяких особливих пізнань, так і реєстрації в системі. Достатньо лише обрати один з запропонованих електронних майданчиків, авторизація на якому точно не займе багато часу;
  • Зручність – ви маєте можливість аналізувати всі оголошення про проведення цікавих для вас торгів, користуючись різними доступними фільтрами. Тобто, ви можете задати певні параметри, починаючи з географічного положення і закінчуючи бюджетом лоту, що дозволить вам автоматично відсіювати ті позиції, які не є для вас достатньо цікавими;
  • Ринки збуту – це особливо стосується постачальників певної продукції або послуг. Для них, проведення електронних аукціонів – це реальна можливість пошуку нових напрямків, де вони зможуть активно надавати свої послуги та розширювати клієнтську базу.
  • Додаткові інструменти – сучасні електронні майданчики влаштовані таким чином, щоб зробити всю процедуру максимально ефективною та зручною. Робиться це шляхом використання електронного цифрового підпису, банківських гарантій, забезпечення заявок, страхування та процедур.

Насправді, формат електронних торгів має величезну кількість інших переваг, які є не менш важливими і їх також бажано брати до уваги.

Особливості реєстрації в ПроЗорро для замовників

Насправді, процедура створення облікового запису буде приблизно однаковою незалежно від того, хто саме проходить реєстрацію для роботи в самій системі.

Відповідно, якщо користувач зацікавлений спробувати на собі роль замовника, то йому обов’язково потрібно буде виконати наступний алгоритм:

  • Натиснути на вкладку “Реєстрація”;
  • Вказати інформацію про компанію або ж фізичну особу;
  • Підписати відповідний договір з електронним майданчиком;
  • Внести тендерний пакет документації в особистий кабінет.

Всі ці пункти є обов’язковими до виконання, то потрібно попередньо більш точно ознайомитися з тим, якими є обов’язки замовника, після чого вже переходити до само процедури. Варто також пам’ятати про те, що реєстрація і робота на електронному майданчику для замовників завжди була та є безкоштовною.

На відміну від учасників, яким обов’язково потрібно вносити гарантійний та реєстраційний внески, замовник має можливість працювати на електронному майданчику без будь-яких фінансових внесків.

Що роботи у випадку неправомірної дискваліфікації учасника 

Деяким користувачам доводиться зіштовхуватися з проблемою, коли дії організатора торгів можуть виглядати не зовсім правомірними. Це може проявлятися в тому, що він віддає перевагу учасникам, які запропонували менш вигідні умови й мають не зовсім добру репутацію.

Більш того, організатори часто можуть дискваліфікувати учасників, орієнтуючись на якісь необґрунтовані позиції. 

Варто пам’ятати, що система ПроЗорро гарантує рівні права та можливості для всіх користувачів, що проходять реєстрацію в системі.

Відповідно, учасник має можливість оскаржити подібне рішення, шляхом подання відповідної скарги.

Важливо зазначити, що сама скарга буде розглядатися лише в тому випадку, якщо вона буде правильно оформлена і до неї буде прикладено відповідну тендерну документацію. Ще один важливий момент стосується аргументації. Лише при умові того, що позиція стосовно порушень замовника має реальні докази, можна отримати відповідь від антимонопольного комітету.

Саме тому, потрібно попередньо впевнитися в тому, що є реальні підстави для того, щоб подавати подібні заяви.