Новини

Участь у відкритих аукціонах

Сьогодні цифрові аукціони добре відомі в Україні на сайті Української універсальної біржі. Там є можливість продавати побутову техніку, виробниче обладнання тощо. Крім того, купити житло там дуже просто, без зайвих коштів.

В результаті цих аукціонів країна змогла виручити 21 мільярд гривень, і ця цифра регулярно зростає.

Але процес збору та оформлення документів для участі не такий простий, потрібно бути дуже уважним і бути експертом у сфері політики та права. Оформленні документи не за правилами – вас відразу знімуть з участі у торгах.

Крім того, з собою потрібно мати документ про те, що раніше ви не мали судимості, документи з реєстру організацій, офіційно визнаних банкрутом. І папери з податкової про те, що у вас не має боргів.

Особливості торгів у системі Prozorro.Sale

Якщо говорити про переваги, які дає система Prozorro, то в першу чергу слід відзначити рівні умови для всіх. Таким чином, якщо ви робите ставки, ваші суперники не можуть отримати жодної додаткової переваги. Після реєстрації кожен отримує відповідні можливості в системі. При цьому, надається можливість, зареєструватися як державній, так і приватній компанії.

Звичайно, кожен варіант має свої особливості. Наприклад, державна компанія може зареєструватися на спеціалізованому сайті Української енергетичної біржі і отримати можливість виставляти всілякі особисті активи. Уявіть собі присутність у державній компанії з нерухомості, яку терміново потрібно запропонувати в оренду на вигідних умовах. Для цього потрібно залишити заявку на платформі, і тоді вам, як правило, знадобиться мінімальний час для того, щоб отримати клієнтів.

Поряд з цим слід зазначити, що система незмінно формує оптимальну ринкову вартість. Якщо врахувати відсутність будь-яких підозрілих схем і торгових можливостей, які традиційно вимагають додаткових витрат, то цей параметр, безсумнівно, говорить про оптимізацію витрат. 

Справедлива торгівля, безумовно, має свої переваги. При цьому онлайн-торгівля ретельно контролюється спеціальними органами.

Можливо, для когось важливим фактором стане спосіб взаємодії з державним сектором. Справа в тому, що якщо ви користуєтесь системою Prozorro, то гроші надходять безпосередньо до бюджету, тобто немає такої проміжної частини, як державні чиновники, які часто можуть самостійно накопичувати фінанси, або вимагати доплати за певні статті. 

Для багатьох переваг системи Prozorro полягають у тому, що вам не потрібно взаємодіяти з різними начальниками і шукати будь-які інші способи укладання угоди. Без цього прямого спілкування торгівля часто стає більш зручним і оперативним варіантом. Також, звісно, знову варто відзначити оптимізацію витрат.

Які зміни відбулися в системі Prozorro?

8 листопада в Україні стартували аукціони землі за системою Prozorro. Результатом першого такого аукціону став продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення у Кам’янко-Бузькій міській раді Львівської області. Його площа становила 230 гектарів. За землю боролися троє учасників. У ході боротьби стартова ціна зросла з 704 тис. до понад 3 млн. грн., причому це зростання відбулося в більш ніж у 4 рази.

Землі несільськогосподарського призначення, що належать Дрогобицькій міській раді, площа яких становила 1,3 га, тепер в оренді строком на три роки. В результаті до міського бюджету надійдуть понад 227 тисяч гривень.

Крім того, у міністерстві зазначили, що на початку листопада суттєво збільшився прийом заявок на тендери, лише через тиждень їх подали 104 користувача. Станом на 8 листопада біржа оголосила 510 земельних торгів. Виявлені ділянки експерти оцінюють у 245 млн. грн.

Лідируючі позиції з продажу прав оренди на землю та її відчуження щотижня займають різні галузі. Земля здається в оренду переважно в Одеській, Черкаській, Кіровоградській, Львівській та Чернівецькій областях. А Київська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Чернівецька області найбільше продають ділянки лише для несільськогосподарського призначення, оскільки продавати землі сільськогосподарського призначення, що належать державі та комунальним підприємствам в Україні, не можна – законодавча заборона.

Система Прозорро.Продажі – велике досягнення української держави. Завдяки впровадженню відкритих аукціонів тепер не варто переживати стосовно корупції, котра вирувала на закритого типах аукціонах. Сьогодні кожен громадян України може прийняти участь у відкритих торгах та не бути обманутим. На сайті Української енергетичної біржі ви зможете знайти різноманітні лоти, та прийняти участь у торгах вже сьогодні. На порталі є лоти деревини, земельних ділянок, майна банкрутів тощо.