Новини

Заходи з нагоди 76-ої річниці визволення міста та району від фашистських загарбників

10 вересня о 10.00 годині за участю голови районної державної адміністрації Володимира Ромаха, голови районної ради Валентини Щолок, міського голови Олександра Бало, представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, установ, підприємств, громадських організацій, трудових колективів району та учнівської молоді відбулись заходи, приурочені 76 річниці визволення міста та району від фашистських загарбників біля меморіалу загиблим Барвінківчанам та воїнам-інтернаціоналістам.

Зібравшись на священному для кожного з нас місці, учасники заходу вшанували пам’ять визволителів покладанням квітів до Вічного вогню та пам’ятнику загиблим барвінківчанам, воїнам-афганцям. Після чого рух колони продовжився до Меморіалу Скорботна Мати.

Шановні земляки!

76 років тому наш район був звільнений від нацистських окупантів.

Сьогодні ми віддаємо данину поваги тим, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках, хто метр за метром, село за селом звільняв Барвінківщину від ворога, вшановуємо пам’ять тих, хто загинув за Батьківщину, за свободу нашого краю.

Ні біль важких втрат, ні радість великих перемог не забулися за цей час, адже пам’ять про подвиги наших батьків, дідів, прадідів, братів і сестер та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давності – вони вічні. Вони – у пам’яті кожної родини, у назвах вулиць, у полум’яних квітах біля братських могил та монументів.

Ми в неоплатному боргу перед тими, хто стояв до останнього на  передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під  скромними обелісками і кому судилося повернутися з неї живим.

Нині Україна, як і в роки Другої світової війни, знову змушена відстоювати свою державність. Щодня тисячі наших співвітчизників, як колись їхні діди та прадіди, вдалині від рідних домівок стримують натиск агресора. І саме тому наше покоління повинно усвідомлювати дорогу ціну, сплачену українським народом за волю.

Нинішні захисники України є гідними слави воїнів-визволителів. Для них найвищим законом буття є і залишиться захист рідної Вітчизни, її свободи і незалежності.

Ми шануємо і пам’ятаємо всіх, хто захищав нашу землю від фашистських загарбників, виконував військовий обов’язок в Афганістані та на територіях інших держав. Ми пишаємося героями, які сьогодні відстоюють нашу незалежність і захищають нас кожен день.

Від усієї душі зичу барвінківщині динамічного розвитку і процвітання. Усім мешканцям нашого славетного краю бажаю міцного здоров’я, любові, достатку, сімейного тепла, щасливої долі й Божого благословення!

Нехай у кожній домівці оселяться мир і спокій, збуваються всі заповітні мрії та сподівання. Хай наш край завжди розвивається, а серед його жителів панують спільна злагода, взаємна повага та щира довіра.

Голова районної державної адміністрації Володимир Ромах