Новини

Застосування різних видів деревини

Деревина здавна широко застосовується у різноманітних виробничих процесах. Звичайно, всі породи деревини мають свої переваги та недоліки. Деякі з них більше підходять для стільниць, а інші – для панелей і підлог. Але навіть технічна деревина може стати цінним ресурсом для підприємств, які використовують її у виробничих процесах.

Види деревини

Загалом деревину поділяють на тверді і м’які породи. Кожна з порід має свою цінність. Твердими вважаються листяні породи дуба та бука, м’якими — хвойні. Кожна порода може використовуватися як сировина. 

Дуб — популярна міцна деревина. ЇЇ використовують для створення стільниць для кухні чи ванної, а також для виготовлення меблів, підлоги, дверей та багато іншого. З дуба можна робити красиві та вічні меблеві фасади, а також двері, сходи та підлоги. Перевагою цього матеріалу є приємний теплий колір, що відповідає сучасним тенденціям дизайну інтер’єру, а також твердість, довговічність, відсутність шкідників, що проникають в деревину.

Разом з тим, матеріал важко піддається обробці через твердість. Він також схильний до потемніння, особливо при контакті з водою, тому так важливо правильно захищати поверхню та доглядати за нею.

Бук – це порода деревини, яка добре виявляє себе у виробництві паркету та гнутих меблів: крісел, гойдалок тощо.  Цікаво, що старі букові меблі 1960-х та 1970-х років часто реконструюються, а також зустрічаються в сучасних інтер’єрах. Їх позачасовий дизайн все ще в моді і викликає цікавість покупців.

Сосна – найпоширеніший матеріал, що використовується як в будівництві, так і в меблях. Сосна належить до недорогих видів деревини.  Сосна в меблях використовується практично скрізь, де потрібно легкі та не наждто міцні конструкції: від ліжок до фасадів меблів. Соснова деревина характеризується цікавим зернистим покриттям та легкою обробкою що  робить її ідеальною сировиною для домашніх майстерень.

Модрина – один з найкрасивіших видів деревини. Ніжний рожево-червоний колір — ідеальне рішення для оздоблення терас та фасадів.  Міцність матеріалу теж велика перевага перед іншими. Меблі з модрини майже такі ж довговічні, як і дубові. Модрина характеризується високою стійкістю до вологи завдяки високому вмісту смол. 

Ялина найчастіше використовується для виготовлення вагонки та легких меблів. 

Відповідно до європейських норм, деревину класифікують на чотири класи: А, В, С, D. Технічна деревина — матеріал найнижчого класу, який належить  до залишків  після обробки пиломатеріалів. Технічна деревина використовується для промислових та непомислових потреб.

Використання технічної деревини

Технічна деревина використовується для:

  1. опалення;
  2. для виготовлення плит;
  3. виготовлення брекетів тощо.

Яка деревина технічна

Це транзит": Волох про те, як попри заборону вивозиться ліс-кругляк

До технічної деревини відносять:

  • залишки деревини, які не піддавали хімічній обробці;
  • пошкоджені дерева;
  • деревна стружка;
  • відходи у вигляді гілок, верхівок;
  • коріння дерев тощо.

Де купити технічну деревину

Вже понад рік технічну деревину в Україні можна купити на електронних аукціонах Prozorro.Sale. Завдяки прийняттю Постанови №1178 усі лісгоспи отримали обов’язок реалізовувати лісові ресурси через авторизовані електронні майданчики sale.uub.com.ua, а разом з тим — нову можливість виходу на нові ринки.Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-tehnichnoqi-derevyny-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale — це професійна допомога експертів, які вирішують складні завдання з електронними аукціонами.