Новини

Земельні торги на УУБ

Головним кроком, яке зробило Уряд України стали торги та аукціони на протиправні дії з сільськогосподарськими угіддями, які є у власників. До цього часу діяв мораторій, в якому були обговорені всі дії за участю земель – продаж, здача в оренду. Не так давно це питання було вирішене і вступає в силу новий Закон, де власники земельних угідь сільськогосподарських призначень зможуть здійснювати дії на законному рівні.

Вже почались торги земель

Після підписання Указу № 522 – IX Президентом України Володимиром Зеленським, були зняті всі обмеження і дії, які забороняють протиправні і незаконні дії з землями. Цей Указ став найбільш важливою новиною для багатьох власників, це викликало великі суперечки, багато були раді цим законом, але знайшлися і ті, яким не важливо була ця подія. Закон вступив в силу 1 липня 2021 року. Так Україна вийде на новий рівень по законним використанням земельних ділянок.

Комерційні операції зможуть здійснювати всі власники аграрного бізнесу на законних підставах і не боятися впровадження третіх осіб в цей процес. Земельні сільськогосподарські угіддя будуть знаходитися в легальному обороті країни, тим самим здійснювати ринковий оборот. Легальний процес матиме деякі обмеження – для фізичних осіб до 100 га землі, для юридичних 1000 га земельних угідь, причому діяти буде лише з 2024 року.

Законопроект буде направлений в сторону комунальних та державних ділянок. В першу чергу це стосується власників, які мають у власності паї земельних володінь. Тому вони на законодавчому рівні зможуть продавати, здавати в оренду на тривалий термін свої законні землі.

Так Верховною Радою вже реалізується Указ № 2195, в якому прописано, що всі торги будуть проходити в електронному вигляді через систему Прозорро.Продажі. Саме цей сайт https://sale.uub.com.ua/news/torgy-zemelqnymy-dilyankamy-nezabarom-startuyutq-v-ukraqini буде здійснювати аукціони земельних ділянок. Де кожен зможе виставити свої паї на продаж або здавати в оренду новому власнику, який заплатить більше грошової винагороди за нього.